November 2020

V novembru smo se udeleževali aktivnosti Šolskega parlamenta, ki jih organizira ZPM (Zveza prijateljev mladine), in sicer srečanja otroških parlamentarcev. Našo šolo sta zastopali Iris Hadžalič iz 8.a in Julija Sever iz 6.a ter se udeležili maratonskega 2,5 urnega srečanja šolskih parlamentarcev. Najlepša hvala! Glavna tema je bila MOJA POKLICNA PRIHODNOST. Temo so sovrstniki izbrali na 29. Nacionalnem otroškem parlamentu, izvedenem 8. aprila 2019, saj se od leta 2017 program Otroški parlament izvaja dve šolski leti pod enako temo.

Tako so se pogovarjali in debatirali v sklopu 5-tih podtem teme MOJA POKLICNA PRIHODNOST, in sicer:

1  KJE IN NA KAKŠEN NAČIN SE IZOBRAZIM ZA POKLIC – ali je naš izobraževalni sistem  prilagojen potrebam trga oziroma trenutnega načina življenja?

2. VPLIV MEDIJEV IN SOCIALNIH OMREŽJI NA IZBIRO IN OBLIKOVANJE POKLICEV

3. PIP – Pametna izbira poklica

4. POKLICI PRETEKLOSTI, POKLICI SEDANJOSTI, POKLICI PRIHODNOSTI

5. SLOVENIJA, EVROPA, SVET – POZITIVNO, NEGATIVNO, ZANIMIVO.

Sledeč sklepom, ki so bili naslednji dan po srečanju predstavljeni tudi mentorjem, smo se odločili za izdelavo filmčka o poklicni prihodnosti, zato pozivamo vse učenke in učence OŠ Vodmat, prijatelje in vse zainteresirane, da se nam pridružijo in nam prispevajo svoje izdelke na temo poklicna prihodnost.